בית משוגעים - הספר
מחיר ליחידה - 68 ש"ח
*לרכישה בכמויות גדולות ניתן ליצור קשר בדוא"ל tuti979@gmail.com
*נא למלא פרטים מלאים
*המשלוח ייצא בדואר רשום תוך 7 ימי עסקים מיום ההזמנה
*זמן הגעת המשלוח תלוי בדואר ישראל
סה"כ לתשלום - 68 ש"ח
לרכישה
תקציר

"לא הבנתי איך הם הולכים לקשור אותי אם אין להם חבלים או אזיקים, אבל הם השכיבו אותי על הבטן, הפכו אותי על הגב, שמו את הידיים והרגליים שלי על ארבעת דפנות המיטה ואז הבנתי למה אין להם חבלים; בכל דופן יש ברזל עגול שמתרומם ונועל לי את הידיים והרגליים. תוך דקה הייתי רפויה לגמרי והם יצאו מהחדר. נשארתי רועדת והבנתי שמעכשיו אני לבד בעולם.

נפרדתי מרותם הקטנה וקיבלתי את הזהות החדשה שלי: מאושפזת בבית משוגעים."

זו אחת מהחוויות של רותם פאר, סופרת צעירה שאושפזה בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי בהיותה בת שלוש-עשרה בלבד. באומץ לב, בצורה אותנטית, בוסרית ובועטת מתארת רותם את החוויה המטלטלת שהייתה לה בבית המשוגעים, חוויה שהותירה בה צלקות פיזיות ובעיקר נפשיות ושליוותה אותה עוד הרבה שנים.

הספר ממחיש את ההשלכות ההרסניות של אבחנות שגויות, טיפול לא נכון ושיח אילם עם ילדים. בעזרת הספר תוכלו להבין את דרך חשיבתם של ילדים "לא שגרתיים", ולהפוך אותם לילדים מאושרים.

רותם פאר מייסדת ומנכ"לית עמותת לנפ"ש, יזמית ופעילה חברתית למען זכויות מתמודדי הנפש בישראל. רותם מאמנת "לוחמי נפש" בשיטות NLP, קאוצ'ינג ו-Uncovering (שיטה שפיתחה) לקבלה עצמית והסרת הבושה, מרצה ומנחה סדנאות להורים, מתבגרים ומאושפזים לשעבר.

 

 

תגובות של קוראים:

 

"קראתי את הספר שלך פשוט וואו. את מלכה. בכיתי איתך. צחקתי איתך והתעצבנתי איתך. מחכה לספר הבא שלך"

 

"רותם יקרה. ברגע זה סיימתי לקרוא את ספרך המרתק, נשאבתי לתוך הסיפור שאי אפשר לעצור לרגע קט, אני גאה בך, את מושא להערצה. גם אם תשני אפילו מעט, אני בטוחה שזה עולם ומלואו, פשוט במילה אחת גיבורה"

 

"וואו. ספר כל כך חשוב. תודה רבה. כל כך הרבה דברים עוברים לי בראש והכי חשוב להעביר את זה הלאה. זה ספר עוצמתי ברמות מטורפות"

 

"סיימתי לקרוא את הספר ואני גאה בך שהצלחת להתקדם בחיים. ריגשת אותי המון והחזרת אותי 10 שנים אחורה, אבל בפרספקטיבה אחרת ומועילה לעתיד"

 

"רותם יקרה. אני בדרך כלל לא קוראת ספרים אבל משהו בסיפור שלך משך אותי לקרוא. תודה שכתבת את הספר הכה חשוב הזה. את עושה מצווה ונותנת תקווה לילדים אבודים. את מודל להשראה ואני מאוד מקווה שהספר שלך יהפוך לרב מכר כי הוא כל כך משמעותי להרבה מאוד אנשים"

 

"לאחרונה קראתי את הספר של רותם פאר "בית משוגעים". הרגשתי צורך לשתף את החוויה שלי ולהמליץ עליו בחום. תוך כדי קריאה חוויתי כל כך הרבה רגשות, ממש כמו רכבת הרים. היו לי דמעות בעיניים, צחקתי, התרגשתי ובעיקר כאבתי את כאבה. מרגיש לי שיש פה מסר חזק שכדאי להעביר לאנושות"

 

"רותם את סופר מהממת !! אני כ"כ נהניתי מהספר.. תיכף מסיימת.. כתיבתך ככ נוגעת וסוחפת ובכלל, אני מתה על הראש שלך! את סופר מיוחדת! ולדעתי הספר שלך מאוד חשוב להורים ולילדים מתמודדים."

 

"קשה לי מאד לקרוא מאז השוקים החשמליים, לפני זה הייתי תולעת בולעת ספרים חופשי, כמעט בלי טלוויזיה רוב החיים. כך מספרים לי. מי זוכר?

רותם, הלביאה הפצועה שאני ששועטת לצד פנתרת הטנטרה הפראית שאת, רואה עוד ועוד ממך ומבינה שקודם ראיתי רק את קצה הקרחון. את מדהימה באופנים שלא דמיינתי והספר שלך הוא ספר חובה לכל אדם בארץ. 

את נותנת עדויות של אישה שפויה בטירוף , קורבן של נסיבות נוראיות שנחנה למזלה ולמזלנו ביצריות ויצירתיות, כישרונות מדהימים, ומגוון רחב ומרשים של מנגנונים בריאים ובועטים מול מציאות מטורפת.  

את נסיכה מורדת, שאפילו חיים משוגעים ובית משוגעים  לא ממש הצליחו לשגע , רק לגרום לך להשתולל ולהילחם על נפשך כדי להתקומם על העוולות, כמו הלוחמת שאת, לוחמת חומלת וחולמת. 

מדהים כמה צמחת, התחזקת, למדת, הרמת ותרמת אפילו במרתפי האינקוויזיציה של כנסית הפרוזאק והשוקים החשמליים. אפילו את הגיהינום הזה מינפת כדי להתקדם מטאורית.
לעיתים העבודה משחררת.... בעיקר את אלו שממש חזקים.

תמשיכי לשעוט אהובה, תשאירי מאחוריך ענני אבק, אנחנו מילא עם מסכות, ואנחנו בעקבותייך, לקראת צדק חברתי ולקראת חברה מתוקנת."

"התחלתי לקרוא את הספר אמש וסיימתי היום. היה סוחף, מטלטל, מרגש ומאוד מוצלח ועוזר להבין את הסיטואציה. לצערי היו הרבה חלקים שיכולתי להזדהות איתם. את מאוד אמיצה ותודה רבה על השיתוף."

 

"היי רותם, תודה רבה על ההקדשה על הספר, זה ריגש אותי מאוד. למרות איך שכתבת שאת זוכרת אותי  אני חושב שגם בחוסר המעש שלי יש לי הרבה מה להתבייש. כשהבנתי שאת הכותבת התמלאתי עצבות ובושה מזה שידעתי כל השנים  על מה שעברת גם אם רק בחלקים ולא עשיתי כלום. לא עשיתי כלום כי לא חשבתי על הצד שלך מספיק. תודה שחלקת איתי את הסיפור שלך . קראתי את הספר בשקיקה עם דמעות בעיניים, כל כך ריגשת אותי, לא יכולתי להוריד את הספר מהידיים עד שסיימתי אותו.  הרגשתי אותך בכל עמוד, את כותבת מוכשרת ואדם מהמם ונגעת בי כל כך. הספר הזה שכתבת נתן לי הזדמנות לראות ולהרגיש את הצד שלך ובזה הוא שינה  אותי. תודה לך וסליחה! מגיע לך המון אהבה ואני שמח מאוד לשמוע על הדרך המרשימה שעשית."

 

"וואו וואו וואו.
רותם קראתי את הספר והוא היה מרתק ועשה לי צמרמורות בכל הגוף. לא ייאמן כמה עברת ומה הפכת להיות. השראה בשבילי. ספר מדהים ..... מרגש ,בהחלט גרם לי להזיל כמה דמעות, גם לחייך, אבל בעיקר להבין מה קורה שם באשפוזים ומה ההשפעות על הנפש של ילדים מחוויית האשפוז."

 

"אחד הספרים. קראתי בנשימה אחת❤❤"

 

"ספר מרגש וחשוף. ממליץ מאוד"

 

"בלעתי בסופ"ש אחד. העברתי הלאה לחברה. 
ספר מעולה ומרגש"

 

"ספר מרתק אותנטי ולא הורדתי מהיד . ממליץ מאוד"

 

"אצלי הספר קיבל ציון 110 מתוך 100. ספר שמשפיע על כל מי שקורא. נותן פורפורציות לחיים והרבה השראה. תודה שכתבת אותו רותם. ברור שלחשיפה אותנטית ואמיצה יש מחיר שאת משלמת לטובת הכלל כל הכבוד."

 

"ה ספר  ב- ה'  הידיעה הכי חשוב לקריאה !!!!"

 

"ספר חשוב, ממקור ראשון. מטלטל, אך גם מאוד מלמד ומרחיב את הראייה. מומלץ בחום לקרוא אותו."

 

"בית משוגעים קוראים לספר אבל כבר מתחילתו מתגלה לנו מסע הגיבור בו אדם רגיל עובר מנקודה א לנקודה ב, כבר בהתחלה הגיבורה חדלה מלהיות אדם רגיל, כאשר רצפת החיים עצמם נשמטת תחת רגליה, ומשם היא הופכת לגיבורה ובעלת מסר אדיר לעולם. מסופר כאן על מסע התבגרות שמתחיל רגיל אבל מהר מאוד האדמה נבקעת תחת רגלי הגיבורה  והיום יום שלה הופך לגיהינום, הבית של ההורים, בית הספר חצר המשחקים וגם בית המשוגעים  עצמו כולם הופכי זירת קרב מדממת. מרגע שהתחלתי לקרוא לא הצלחתי להפסיק, המסע הכואב והבלתי נמנע לקראת הטירוף הזכיר לי את מסעי שלי בילדותי. עם כול שורה שקראתי הלב שלי נפתח, נקרע לגזרים ונשרף באש הגחלים הלוחשות של הגיהינום הכול כך יום יומי אותו עברה גיבורת הספר. פעמים רבות רציתי לצעוק "לאאא"  "אל תעשי את זה"  "מה את משוגעת?" כאילו ביכולתי לפנות אל הדמות בסיפור, פעמים רבות כול כך רציתי לחבק את גיבורת הסיפור בתור הורה, בתור חבר, בתור מושיע או סתם בתור הבטחה לנחמה. היו רגעים שאפילו הזלתי דמעה אמיתית ומי שמכיר אותי יודע שאיני בוכה בנקל. בעצם רק מי שממש מכיר אותי היטב יודע שביליתי שנה שלמה בגהה בתור טכנאי מחשבים, ובתור שכזה הגעתי לכול פינה חשוכה ומוארת בבית המשוגעים וראיתי מראות שגרמו לשערות הגבה (שאין לי)לסמור. ממש הטריד אותי יחס הרופאים המבוגרים לחוסים בבית זה, לשמחתי המטפלים הצעירים הראו יותר אמפטיה ורצון לטפל ופחות רצון לדחוף כדור, לטשטש ולעמעם את המודע. מאוד התחברתי לספר ולמסע המטלטל אותו עוברת הגיבורה מנקודה א לנקודה ב. מנקודה של חולשה ושיעבוד לכללי החברה, דרך מסע הזעם חסר תקנה וגבול, תוך כדי גילוי מיניותה וחוזקותיה אל עבר ההבנה החדה כסכין הכול ארעי וזמני ואל הבחירה בחיים מודעים ומשם לקום על שתי רגליים איתנות ולזעוק את זעקתם של אלה אשר קולם לא נשמע או עומעם על ידי כדור פלא. ספר מטריד ונפלא. כול אדם באשר הוא ולא משנה איזו תווית הוא נושא ומי הצמיד לו אותה הינו גיבור, הינו סיפור, הינו שיעור. ספר מסע הגיבור הזה חובה לכול אדם באשר הוא."

 

"מומלץ בחם רב. מסר גדול לעולם. כתוב ברהיטות"

 

"אני חייבת לציין שמהדורה ראשונה שקראתי וזה כנראה הספר השני שאי פעם קראתי ובגלל שהתיאורים והמלל הוא כול כך קליט ומעניין שנשאבתי לתוכו ועכשיו יש מהדורה שלישית כבר , כמה הספק , כמה כוח, כמה עוצמות ולא סתם את לוחמת נפש כי להיות במקום הכי נמוך ולהגיע למקום גבוע זה ההצלחה הכי גדולה ובשבילי את סמל ההצלחה ,מכאן השמיים הם הגבול. מתה כבר לקרוא גם את המהדורה השניה וגם את השלישית. את פשוט מרתקת."

 

"וואי, לוחמת heart איך מתאים לך לגדל ילד מדהים ורגיש, את אימא מהממת ואת מלמדת את איתמר כל כך הרבה על העולם הספר שלך הוא אחד המרתקים שקראתי, תודה כל האומץ והחשיפה.. זה מסוג השיתופים שמצילים חיים ומובילים אנשים להרגיש תקווה ואופק  אוהבת אותך! איזה זכות זאת לראות את העשייה שלך מקרוב heartheartheart"

 

"הי רותם. כרגע סיימתי לקרוא את הספר שלך. קודם כל אני חש יראת כבוד רבה לאומץ המדהים של להיחשף כך באופן אישי בפומבי. אני לא הייתי מסוגל לזה ... קריאת הספר טלטל אותי לפרקים לא מעט, במיוחד לאור העובדה שאני אבא לנערה בת 13 ... אני מזדהה עמוק עם תחושת "המפלצת", הכעס האדיר שכלוא מבפנים, ושפורץ עם הטריגרים הנכונים כמו הר געש. והתסכול שאינך יכול להסביר את עצמך, שאף אחד לא באמת מבין, ונשארים עם הבושה לנוכח מה שגורם הכעס, והצער כשמבינים שפוגעים גם באנשים שאוהבים ... ואחר כך הבדידות האיומה, של התחושה של חוסר נראות ... של דהליגטימציה למי שאתה. שולח לך חיבוק חם של הזדהות, כל כך מאחל לך שתמצאי לך נחת, זוגיות עם מישהו שיודע לקבל אותך כעיסקת חבילה, שלא רק מעוניין בצדדים הנפלאים שלך, אלא גם מוכן להכיל את האזורים האפלים יותר של נפשך."

 

"רותם שלום. את לא מכירה אותי... קראתי את הספר שלך לפני מספר שבועות בשקיקה. כאחת שהתמודדה בעבר עם בעל חולה במניה דיפרסיה וסיכזופרניה (שיצא ונכנס פעמים רבות מבית "המשוגעים")  והיום כגרושתו הצלחת לנגוע בכל כך הרבה  מקומות כואבים ומוכרים. יכולתי דרך הכתיבה שלך להרגיש אותך ואת כל מה שעברת."

פרטי עסקה
68 ש"ח
פרטי משלם
פרטים נוספים
`