עמרם עמותת רוח המזרח, הוצאת טנגיר

סמי שלום שטרית - מכירה מוקדמת - כאן בסגר הזה + לא רק לא קשה
מחיר ליחידה - 80 ש"ח
סה"כ לתשלום - 80 ש"ח
לרכישה
על ספרי השירה של סמי שלום שטרית:

על הספר האחרון ׳לא רק לא קשה׳:

״לא רך לא קשה״ הוא ספר שיריו השישי של שטרית והוא שונה מכל קודמיו. הספר הזה כולו שירים שעניינם מחזוריות האהבה, אשר התקבצו בעיקר בעשור האחרון שחל בסערת לב גדולה. השירים כנים ורגישים וחושפים עולם פנימי שלם, חשוף ופגיע. יש בספר גם שירי אהבה מספריו הקודמים של המשורר, אשר לא זכו לתשומת לב וכאן הם מוארים מחדש עומדים בזכות עצמם.

 

הקריאה בספרו החדש של שטרית הכתה בי את ההכרה: הוא משורר גדול, שנוסח השירה שלו הוא מהמשמעותיים ביותר מבחינה פוליטית בדורנו, אם לא המשפיע ביותר. כמוהו כמאיר ויזלטיר בדורו מבחינת הגרעין הפוליטי העמוק המתקיים בשיריו, אך שלא כמוהו אין הוא משורר הנח על זרי הדפנה של הממסד. (אילן ברקוביץ׳, הארץ)

 

על הספר החדש ׳כאן בסגר הזה׳:

לא התכוונתי לכתוב ספר שירים ואף לא שירים בודדים בשנת הקורונה האיומה, אבל כמו תמיד המילים היו מפלטי ומקלטי בעתות הסגר והמחנק, לנפש בעיקר. כתבתי במחשב ובאייפון לסירוגין. הייתי לבד בכל הסגרים. תמיד לבד. כתבתי בהפסקות גדולות מבלי לתכנן שום דבר. כתבתי לעצמי קודם כל, כמו תמיד. הטקסטים הצטברו בקובץ אחד. לא קראתי אותם ולא התעסקתי בהם עד חודש מרץ האחרון. פתחתי את הקובץ ובקריאה רצופה הופתעתי לגלות מעין יומן פיוטי גלוי לב המתעד ללא סינון רגעים, מחשבות, פחדים ושמחות קטנות בשנת הקורונה הראשונה. כמעט ולא ערכתי, לא גנזתי אף שיר ולא ניסיתי ליפות או לעדכן את השירים. אלה הם מעין תצלומי הבזק של הנפש.

לעכשיו השירים הם שלכם לקרוא, להתחבר או לדחות. לאהוב או שלא. אני מקווה שתמצאו בהם משהו משלכם ובשבילכם. הן אחרי הכל, כולנו היינו שם.

מכירה מוקדמת לספר שיריו של סמי שלום שטרית

סמי שלום שטרית הוא משורר, סופר ומורה בביה״ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר ועומד בראשו משנת 2017. עד לפני חמש שנים התגורר בניו יורק ולימד במחלקה למזרח תיכון בקווינס קולג׳ במשך עשור. לפני כחמש שנים חזר לישראל ולפעילותו האקדמית והאמנותית בדרום בין אשדוד לשדרות. בין עיסוקיו הרבים הוא גם בין המייסדים והמנהל האמנותי של פסטיבל אשדודשירה, פסטיבל לשירה. עד היום פרסם שישה ספרי שירה: פתיחה (תל אביב: עקד, תשמ"ט 1988), פריחה שם יפה (תל אביב: ספרי־נור, 1995), שירים באשדודית (תל אביב: הוצאת אנדלוס, 2003), יהודים (תל אביב: נהר ספרים, 2008), זמן מרוקו (הוצאת בימת קדם, 2015). לא רך לא קשה, (בימת קדם 2019). אסופה משיריו של שטרית יצאה לאור בתרגום לאנגלית בארה״ב 2015 , Jews, poems by Sami Shalom Chetrit, Cervena Barva Press. שטרית פרסם גם מאמרים וספרי מחקר ועיון כמו המאבק המזרחי בישראל (עם עובד 2004). שטרית גם יוצר קולנוע תיעודי. בין סרטיו ״משהו על רוח תזזית״, על המשורר ארז ביטון ושירתו. 

 

פרטי עסקה
80 ש"ח
פרטי משלם
לתשלום ב bit
אנא המתן...