עמרם עמותת רוח המזרח, הוצאת טנגיר

הפלא הוא, תמיד היה, אינסופי כמו הצער - מרוה זוהר
מחיר ליחידה - 72 ש"ח
סה"כ לתשלום - 72 ש"ח
לרכישה
על הספר:

הפלא הוא, תמיד היה, אינסופי כמו הצער
 

ספר הביכורים של מרוה זוהר הוא ספר נועז ועז, יוצא דופן בהיקפו ובעומקו, וכן במהלך הפואטי שהוא טווה. 

שירי הספר נכתבו מתוך התמודדות פוסט טראומטית עם אלימות מינית ומגדרית. השירים נוגעים בתהומות הנפש ללא הנחות, אבל יחד עם זה מתגלה בהם חסד מופלא ואפשרות אנושית לריפוי. זו שירה כנה, אמיצה ומלאת תנופה, שנותנת קול ותוקף לנושא שייצוגיו האמנותיים בתרבות עדיין מעטים. 

הספר מורכב משלושה שערים, המשרטטים מהלך נפשי שנע מהטראומה אל הפוסט טראומה ואל ההיאחזות בחיים וחזון הריפוי שנחלץ מתוכה.

 

מרוה זהר היא משוררת רבת עוצמה. לא רק בגלל הנושאים הבוערים בשירתה, אלא בעיקר בזכות יכולת ההבעה הפואטית שלה, שבה היא מצליחה לשאת באמצעות השפה את חווית עולמה, לפרק ולהרכיב, לצלול אל עומק הדקויות, לשלות קוצים או פנינים ולראות אותם באור השמש. 

 

הדס גלעד, משוררת ועורכת הספר

על המשוררת:

מרוה זוהר היא משוררת ופעילה פמיניסטית, ההוגה והמייסדת של אדמת מרפא נשית ושל הגישה הגינקוסופית. מרוה היא בוגרת הקולג' הלאומי למיילדות בארה"ב, וסיימה בהצטיינות לימודי תואר שני בתוכנית לכתיבה יוצרת באוניברסיטת בר-אילן. לאורך השנים היא אוספת ידע מסבתות, מיילדות ומרפאות מסורתיות ברחבי העולם, ואותו היא משלבת עם כלים מגוונים שרכשה בתחומי בריאות האישה ובריאות הנפש.  

מרוה עבדה כמיילדת בשלוש יבשות. היא הובילה בארץ את המאבק לחופש בחירה בלידה ולמניעת אלימות מיילדותית. בנוסף, במרפאה במחנה הפליטים באוגנדה, עסקה בהכשרת מיילדות ובטיפול מקביל ביולדות, תוך דגש על שימור מסורות שבטיות. כמו כן, יזמה והכשירה מנהיגות מקומיות להיאבק למען נפגעות אלימות מינית. בארץ ייסדה את עמותת אוהלה המקימה את אמ"ן - אדמת מרפא נשית: כפר אקולוגי ובו קהילת מרפא למחלימות מטראומה. בכפר שוכן גם בית הספר לגינקוסופיה - חוכמת האישה השלמה. 

שיריה ומאמריה של מרוה התפרסמו בשפות שונות במגוון כתבי עת ובאנתולוגיות, וזיכו אותה בכמה פרסים, ביניהם הפרס ע"ש אנדריאה מוריה. עבודת התזה שלה עסקה בשירה דוקומנטרית ככלי המאפשר שִׁיּוּם והבעה בנושאים מושתקים הקשורים באלימות מגדרית. ספרה הראשון,  "הפלא הוא, תמיד היה, אינסופי כמו הצער" זכה במענק ביכורים של מפעלי ספרות לשנת 2020 בתמיכת משרד התרבות. 

 

*מחיר מיוחד למכירה מוקדמת בלבד*

פרטי עסקה
72 ש"ח
פרטי משלם
פרטים נוספים
bit
`